Czy wołowina na steki zostanie nagrodzona po raz trzeci?

Odpowiedź na to pytanie poznamy w kwietniu, a dokładniej – 27 dnia tego miesiąca, kiedy to odbędzie się XX atestacja artykułów spożywczych biorących udział w programie „Doceń polskie”.
Jednym z produktów, które tego dnia zostaną ocenione przez członków Loży Ekspertów programu „Doceń polskie” jest Wołowina na steki. Propozycja z asortymentu P.P.U.H Henryk Kowalczyk dwukrotnie zyskała uznanie specjalistów z branży spożywczej, którzy przyznali jej nie tylko godło promocyjne, ale i zaszczytny tytuł TOP PRODUKT.
Od certyfikacji, w trakcie której zapadła decyzja o uhonorowaniu wołowiny minęły niespełna 24 miesiące, a ponieważ na taki okres przyznawane są znaki „Doceń polskie”, produkt zostanie oceniony raz jeszcze. Jeśli i tym razem eksperci wystawią mu wysokie noty, specjał śląskiej firmy będzie mógł być nadal promowany certyfikatem „Doceń polskie”.

Historia firmy rozpoczęła się w 1990 roku, od uruchomienia sklepu mięsnego. Ubój zwierząt rzeźnych rozpoczął się trzy lata później.
Obecnie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Henryk Kowalczyk tworzą Ubojnia Bydła i Zakład Rozbioru Mięsa. Zakłady te mieszczą się w odległości kilku kilometrów od trasy DK-1, w okolicach Częstochowy. Od czerwca 2008 roku rozbiór mięsa odbywa się w w Bargłach – w nowo wybudowanym, nowoczesnym zakładzie spełniającym wymogi UE. W styczniu 2011 roku rozpoczęła się rozbudowa tego zakładu obejmująca budowę nowoczesnej ubojni oraz linii do produkcji nawozów mineralno-organicznych. Firma dysponuje własną bazą transportową, która dostarcza towar bezpośrednio do magazynu klienta. Zakład rozbioru prowadzi rozbiór ćwierci wołowych (głównie z bydła młodego pochodzenia krajowego) na elementy kulinarne.

Przedsiębiorstwo oferuje w ciągłej sprzedaży całą gamę elementów kulinarnych z mięsa wołowego pakowanych lub luzem. Asortyment obejmuje również „mięsa wołowe sezonowane” – czyli mięsa wołowe (polędwica, rostbef oraz antrykot) otrzymywane z mięsa bydła specjalnie wyselekcjonowanego przed ubojem, które dzięki specjalnym metodom przygotowania nabierają doskonałego smaku i konsystencji.
Wybrane części są pakowane w termokurczliwą folię, odpowiednio znakowane, a następnie przechowywane w stałej, ściśle określonej temperaturze, by mogły dojrzeć. Steki z tak przygotowanego mięsa są soczyste i miękkie. Sezonowanie sprawia, że mięso ma ciemnoczerwony kolor, niepowtarzalny aromat i konsystencję, dzięki której można go kroić widelcem.

Źródło:
http://blog.docenpolskie.pl/czy-wolowina-na-steki-zostanie-nagrodzona-po…
http://www.facebook.com/docenpolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *